Teknoloji

Yeni Land Rover Range Rover Sport ve SVR Drag Yarışı Videosu

SUV’lar genellikle drag yarışlarında mücadele etmek için tasarlanmamıştır ancak her araba üreticisi, araçları hakkında bilgi verirken size araçlarının nasıl olduğunu anlatacaktır. 0 – 100 Çıkması ne kadar sürer gibi bilgiler verir. Bu nedenle, hızlı bir şekilde hızlanmak, arabaları değerlendirmek için değerli bir kriter olabilir.

Bu nedenle son dönemin iki tanınmış ve hızlı lüks SUV’u Land Rover Range Rover Sport ve SVR, sürükleme yolunda birbirlerine meydan okudu. İki aracın mücadelesi çekişmeli ve oldukça adrenalin doluydu.

Motor gürültüsüne doymuş iki SUV yarışı:

Öncelikle yarışçılarımızın genel özelliklerine bir göz atalım. yeni nesil sporçift ​​turboşarjlı 4.4 litrelik V8 motor ile 530 beygir gücü var ve bu motor 750 Nm tork üretebiliyor. önceki model SVR5.0 litrelik daha büyük bir motora sahip olmasına rağmen bu motorun ürettiği güç toplamda. 583 beygirve 699 Nm tork sağlar.

Range Rover Sport, firmanın MLA-Esnek Yeni mimari üzerine inşa edilmiştir. Bu mimari, dört tekerlekten çekiş sistemi ve diğer değerli teknolojilerin araca daha kolay entegre edilmesini sağlayacak bir yapıya sahip. Spor aynı zamanda en yeni motora ve en yeni sürüş teknolojilerine sahiptir. Bu durumun SVR’yi geçmek için yeterli olup olmadığına gelince…

İşte iki dev SUV’un çarpışması:

Daha küçük motorun ekstra tork ve hafiflik avantajı, Range Rover Sport’a ilk kalkışta avantaj sağlamayı başarıyor. Gel gör ki yarışların galibi bitiş çizgisini ilk geçen oluyor. 5 litrelik motoruyla kükreyen SVR, drag yarışını kazanmayı başarıyor. Bu yarışı yukarıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu