Haber

Üniversiteler Ara Veriyor, Tatil Ne Kadar? Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Kahramanmaraş’ta geçtiğimiz günlerde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki büyük deprem meydana geldi. Bu deprem 10 ili aynı anda etkiledi. Yakında eğitime başlayacak olan üniversitelerin açılışı ikinci bir duyuruya ertelendi. Öğrenciler üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyor. Peki ya üniversite tatilleri? Ne zaman açılacak? Detaylar burada….

6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş’ın merkez üssü Pazarcık’ta 7,7 ve 7,6 şiddetinde iki büyük deprem meydana geldi.

Bu deprem sadece Kahramanmaraş’ta değil, Adıyaman, Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye, Diyarbakır, Gaziantep ve Kilis’te de büyük yıkıma neden oldu. Depremin bölgede yarattığı hasar oldukça ürkütücü.

Bu depremde binlerce vatandaş hayatını kaybederken, binaların çoğu yıkıldı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde okulların ortaokula 20 Şubat’a kadar süre verdiği, yükseköğretim kurumlarının açılışının ise ikinci bir duyuruya kadar ertelendiği duyurulmuştu.

Bugün Diyarbakır’da bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversitelerin açılışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Öğrenciler üniversitelerin ne zaman açılacağını merak ediyor.

Üniversiteler Tatil mi, Ne Zaman Açılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre; Depremzedelerin Türkiye genelinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda barındırılacağı ve bu nedenle ikinci aşama sonuna kadar tüm üniversitelerin uzaktan eğitime geçeceği açıklandı.

Üniversitelerin yaz sonuna kadar tatil edildiğini ve öğrencilerin uzaktan eğitime devam edeceğini duyurdu.

Ancak Yüksek Öğretim Kurulu, üniversitelerin bahar yarıyılına ne zaman başlayacağına dair herhangi bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu