Haber

Tokatlı kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nü deprem bölgesinde kutladı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, Tokat kadın kooperatiflerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladığı dayanışma sofrasında Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremzedelerle bir araya geldi.

Vali Hatipoğlu, Gölbaşı ilçesindeki konteyner kent önünde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, depremin ardından Tokat kadın kooperatiflerinin ürettikleri ürünleri deprem bölgesine gönderdiklerini ve Niksar’dan Gölbaşı’na adeta su hattı döşediklerini söyledi. .

Tokatlı kadınların Dünya Kadınlar Günü’nde depremzedelerle Gölbaşı’nda bir araya gelmek istediklerini belirten Hatipoğlu, “Hepimiz bir araya geldik. Bu vesileyle şehit olan tüm kardeşlerimize Mevlamız’dan rahmet diliyoruz. Gölbaşı ve diğer illerde yaşayanlar, “Zamanla sahiplenileceğine inanıyoruz. Konteyner şehir hazırlamaya devam ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de bölgedeki depremzedelerimizi konteynerlerde ağırlayacağız.” dedi.

Ayfer Hatipoğlu ise depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara şifa dileyerek, “Allah bu büyük felaketi bir daha göstermesin. Sizi bir araya getirmeye çalıştık. Tokat’ta kadın kooperatiflerimizin hazırladığı yemek ve ikramlarla. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım bu acı olur. Günleri birlikte geride bırakacağız, bu günleri tek yürek olarak birlikte aşacağız.” terimleri kullandı.

20 yıl önce ilçede görev yaptıklarını ifade eden Hatipoğlu, “Köprü olabiliyorsak, çözümün parçası olabiliyorsak ne mutlu bize. Acınızı bir nebze olsun hafifletebildiysek ne mutlu bize.” dedi.

Vali Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu daha sonra kadınlara karanfil verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu