Haber

Gaziantep’in yüzde 80’ine su verilmeye başlandı

GAZİANTEP (İGFA) –Mizmilli Kuyuları’ndaki deprem sonrası suda yaşanan bulanıklığın dağılıp berrak hale gelmesiyle birlikte şehrin yüzde 20’sine su verilmeye başlanacak.

GASKİ’nin Hacıbaba’daki tesisindeki durumla ilgili değerlendirmede bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, deprem felaketinin ardından grupların su temini için büyük çaba sarf ettiğini belirterek, “En değerlisi kurumsal kapasitenin uygun hale dönüştürülmesidir. zor zamanlarda Buradaki en değerli kurumlarımızdan biri de GASKİ. Çünkü ana damarın geldiği Herete birinci sınıf deprem bölgesiydi ve Mizmilli Kuyularının bulunduğu yerde büyük deprem felaketi olan faylar vardı. Ekip o kadar güçlü ki pompalama arızalarını çok hızlı bir şekilde düzeltti. On yıldır akıllı susturma sistemiyle çalışıyoruz ve bu ekip onu üstün bir şekilde kullanıyor. Şu anda şehrimize yüzde 80 oranında içme suyu sağlamaya başladık. Bu çok önemli ve değerli. Tüm ekibe çok teşekkürler. Kalan yüzde 20’lik kısım için ise Mizmilli’den gelen suyun bulanıklığının gitmesini bekliyoruz. Düştüğünde yüzde 20’lere kadar su vermeye başlayacağız” dedi.

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Gaziantep’in içme suyunun sağlandığı havzanın depremin en şiddetli hissedildiği bölgede olduğunu belirterek, tesislerdeki arızaların giderildiğini, su borularındaki arızaların giderildiğini bildirdi. .

haber-ayvacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu