Haber

Beyoğlu’nda bir kadını bıçaklayarak öldüren kişinin yargılanmasına başlandı

Beyoğlu’nda, Aysel Bozkurt’u (63) hatası dışında ellerini bağlayarak ve bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 3 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasının istendiği davanın ilk duruşması görülüyor. “kasten öldürme” ve “yağma”. Tamamlandı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tutuklu sanıklar Mehmet Solmaz ile 18 yaşından küçük Eyüp Fecî ve KK, cezaevlerinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi’ne (SEGBİS) bağlandı. Duruşmaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile sanık avukatları da katıldı.

Kimlik tespitinin ardından söz verilen Solmaz, olay günü diğer tutuklu sanık Korkunç ile birlikte tura çıktığını ve maktulün yanına gittiğini söyledi. Sanık Korkun’un maktulle fuhuş yapmak için anlaşmasının ardından bir apartmana girdiklerini öne süren Solmaz, arkadan iki kişinin geldiğini, maktulün bu şahıslara “Buraya zorla girdiler” dediğini söyledi. söylediğini iddia etti.

Bu kişilerin kendilerini döverek paralarına el koyduklarını anlatan Solmaz, olaydan sonra paralarını geri almak için maktulün evine gittiklerini ifade etti.

Solmaz, yolda bulduğu ipi çantasına koyduğunu belirterek, “Eyüp kadını alıp getirdi. Apartmana girdik paramızı istedik. Kadın parası olmadığını söyledi. çantasını almaya çalıştı, bağırmaya başladı. Elimle ağzını kapattım. Kadir ipi çıkardı kadının ayaklarını bağladı. Ben de tam hatırladığım kadarıyla ya ağzını ya da elini bağladım.” dedi.

Tutuklu sanık Eyüp Müthiş, diğer sanık Solmaz’ın beyanlarının asılsız olduğunu ve kendisinin hiçbir şey yapmadığını iddia etti. Olayı Solmaz’ın planladığını öne süren Müthiş, olay gecesi öldürme kastıyla hareket etmediklerini savundu.

18 yaşının altında olan KK, olay günü sanıkların ısrarla kendisini araması üzerine yanlarına gittiğini belirterek, şunları söyledi:

“Mehmet ve Eyüp, kadınla birlikte eve girdiler, 5 dakika sonra sesler duymaya başladım, yukarı çıktım. İçeri girdiğimde kadın yerdeydi, Mehmet üzerindeydi, Eyüp kadının elini bağlamaya çalışıyordu. Bırakmalarını söyledim. Ben o kadına bir şey yapmadım. Böyle olacağını bilseydim oraya asla gitmezdim.”

Savunmaların ardından ara kararlarını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Davanın tarihi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Aysel Bozkurt’un 4 Haziran 2022’de yaşadığı evde ölmüş olabileceği bilgisinin verilmesi üzerine polisin adrese gittiği anlatılıyor. yerde yüzüstü yatarken ellerinin sırtına, ayaklarının ve boynunun bağlı olduğu ve bir hafta önce maktulün evine fuhuş yapmak için gittiği belirlenen Mehmet Solmaz’ın gözaltına alındığı öğrenildi. .

Zanlı Solmaz’ın maktulle ilgili cep telefonuna sahip olduğunun belirtildiği iddianamede, Solmaz’ın olaydan bir hafta önce maktulün evine fuhuş yapmak için gittiği belirtildi.

İddianamede, Mehmet Solmaz (19), Eyüp Korkunç (20) ve 18 yaşının altında olan KK, maktulün konutuna girerek, maktule birlikte darp etti, maktulün parasını vurdu, maktulü iple bağladı, üzerini örttü ağzına bir bezle, ortadaki 1500 lirayı kurbandan aldılar. paylaşmaları söylenir.

Sanıkların “kadına karşı suçların işlenmesini kolaylaştırmak amacıyla kasten öldürme” ve “yağma” suçlarını işledikleri gerekçesiyle farklı ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi. gece birden fazla kişi tarafından ev”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu