Ekonomi

BEBKA’nın e-ticaret programı ile kooperatifler büyüyecek

BEBKA’nın Dijital Çağda Güçlendirilmiş Kooperatifler Programı kapsamında verilen e-ticaret ve e-ihracat eğitim ve mentorluk hizmetleri, kooperatiflerin büyümesine katkı sağlayacak.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), ‘Dijital Çağda Güçlendirilmiş Kooperatifler Programı’nı açıkladı. Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA), ‘Dijital Çağda Güçlendirilmiş Kooperatifler Programı’nı açıkladı. Program ile üretici kooperatiflerine e-ticaret ve e-ihracat eğitimi ve mentorluk sağlanacak. Üretici kooperatiflerinin kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi ile e-ticaret ve e-ihracat yapabilir hale gelmeleri ve karlarını artırmaları hedeflenmektedir.

3 ay boyunca destek sağlanacak

BEBKA Genel Sekreteri Prof. Dr. M. Zeki Durak, bölgelerindeki üretici kooperatiflerine değerli destekler sağladıklarını belirterek, “Programımıza başvuran kooperatifler, öncelikle kapsamlı bir e-ticaret ve e-ihracat eğitimine katılacak. 3 ay boyunca mentörlük esası alacak.Program sonucunda kooperatiflerimizin pazaryerlerinde e-ticaret ve e-ihracat yapabilmeleri ve kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri amaçlanıyor.Kooperatif temsilcileri konular hakkında bilgi sahibi olacak iş yönetimi, markalaşma, sosyal medya yönetimi, pazaryerlerinde satış, eğitimde fotoğrafçılık gibi eğitimlerin ardından kooperatiflerimize e-ticaret konusunda uzman kişiler tarafından mentorluk ve danışmanlık yapılacaktır.” dedi.

Güçlendirme Kooperatiflerinin Dijital Çağda Güçlenmesi kapsamında programa Bursa’da kurulu, e-ticaret yapma ve e-ticarete yönelik eserler üretme potansiyeline sahip üretici kooperatifleri, birlikler ve birlikler başvuru yapabilecek. Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2023 olan programa başvurular ‘www.bebka.org.tr’ portalı üzerinden yapılabilecek. – BURSA

haber-catalzeytin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu