Haber

6 Tablonun ortak metninde İmamoğlu ve Yavaş’tan detay: Uygun zamanda Başkan Yardımcılığına atanacaklar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu aday olmaya davet ederek 6’lılar Masası’ndan kalktı. Ancak her iki isim de Kılıçdaroğlu’na tam destek verirken, Akşener’e olumlu yanıt vermedi. Bugün Yavaş ve İmamoğlu ile bir araya gelen Akşener, 6’lı Pas Tablosuna döndü.

“YAVAŞ VE İMAMOĞLU’YA BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİFİ YAPILDI”

Yaşanan gelişmelerin ardından kameraların karşısına çıkan UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Severli, “Genel Başkanımız Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüştü. Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın 13’üncü Genel Başkan Yardımcılığı için önerilerini iletti. Cumhurbaşkanı seçilecek. Akşener, Saadet Partisi’ndeki Millet İttifakı toplantısına katılacak. Milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU ADAYLARI DİĞER LİDERLERİN YARDIMCISI OLACAK

Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yapılan toplantının ardından 6 cumhurbaşkanı, adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Masadaki diğer liderlerin başkan yardımcısı olacağı belirtildi.

12. MADDEDEKİ İMAMOĞLU VE YAVAŞ DETAY

6. Masa toplantısının ardından ortak yazılı açıklama yayınlandı. 12 maddelik açıklamanın son bölümünde Yavaş ve İmamoğlu’nun şu sözlerine yer verildi: “İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları, Cumhurbaşkanı’nın uygun göreceği tarihlerde ve belirlenen görevlerde Başkan Yardımcılığına atanacak.”

haber-esenler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu